Tiec galā ar dzīvnieku smaku dzīvoklī

Lai arī cik ļoti tu mīlētu savu mājdzīvnieku, nevar noliegt, ka pēc viņa paliek nevēlamas smakas. Māja nesmaržo tik tīri un svaigi, kā pirms dzīvnieka iegādes. Nav svarīgi, cik lielu uzmanību tu pievērs dzīvnieka kopšanai, ir dažas smakas, no kurām nevar izvairīties, kā tikai regulāri ar tām cīnoties. Mājdzīvnieku īpašnieki ir izveidojuši populārākos smaku iznīdēšanas padomus, lai katrs varētu savā dzīvoklī justies komfortabli kopā ar savu mīluli.

Izmantojot cepamo sodu

Cepamā soda ir dabisks smaržas absorbētājs, kas lieliski der cīņā ar dažādām smakām, tai skaitā, dzīvnieku radītām. Atstājot paciņu atvērtu, var nodrošināt istabā tīrāku gaisu. Cepamā soda uzsūc nepatīkamās smakas, tāpēc tā darbojas kā gaisa atsvaidzinātājs, kas nepiešķir citu smaržu. Pirms lietošanas, jāpameklē informācija par iespējamiem riskiem uz kādas konkrētas virsmas vai auduma.

  • Praktiski tā nedara nekādus bojājumus uz mēbelēm un audumiem, taču, jebkuram gadījumam iepriekš pārbaudīt. Soda ir nedaudz jāuzkaisa uz netīrās virsmas, jāpagaida pāris minūtes, lai tā iedarbojas un jāuzsūc ar putekļu sūcēju.
  • Ja uz kādas virsmas ir dzīvnieka urīns, to pēc iespējas ātrāk jāuzslauka un mitrā vieta jāapkaisa ar cepamo sodu. Jāļauj vietai nožūt un sodai iesūkties, pēc tam jānoslauka ar tīru dvieli. Kad vieta ir pilnībā sausa, pēdējos cepamās sodas pārpalikumus jāuzsūc ar putekļu sūcēju.
  • Pievienot cepamo sodu dzīvnieku kastītēs. Sodu vislabāk izkaisīt uz pašas kastītes, pirms vēl nav pievienotas īpašās smiltiņas. Pēc pāris reizēm, kad kastīte tiks izmantota, arvien saglabāsies neitrāla smarža. Taču, kastītes saturs ir jāmaina, kad sākat just smaku.

Izmanto smakas neitralizējošos šķīdumus

  • Kaut arī aromatizētāji un smaržīgās sveces novērš smakas, tas neliedz dzīvniekam no jauna veikt šmuces. Dzīvnieks var saost aromātu, ko atstājis pagājušo reiz, un turpināt nokārtoties nevēlamajā vietā, tāpēc smaka ir jāiznīcina pilnībā.
  • Šādu šķīdumu var veidot no cepamās sodas – sajaucot sodu ar ūdeni. Ja negadījuma vieta ir bijusi uz paklāja, pārliecinies, ka tiek iztīrīta virskārta kā arī grīdas pamatne zem paklāja. Aromāta iznīcināšanai var iegādāties augstas kvalitātes produktu, kas paredzēts, lai novērstu dzīvnieku smakas. Tas novērš ne tikai urīna izraisīto smaku, bet arī pēc vemšanās radušo smaku.

Mazgājiet dzīvniekam piederošās lietas

  • Ik pa laikam ir ieteicams izmazgāt dzīvnieka ēdiena bļodiņas ar karstu ziepjūdeni vai ielikt tos trauku mazgājamā mašīnā. Sanitāri ēšanas apstākļi ir nepieciešami ne tikai cilvēkam, bet arī dzīvniekam, lai nesāktos dažādas kuņģa problēmas. Ēdiens, ko ieliekam bļodā var sasmakot un kategoriski aizliegts pievienot jaunu pārtiku, ja bļodiņa nav nosterilizēta. Vienmēr pārliecinies, vai ūdens bļodiņa ir tīra un tajā ir svaigs dzeramais ūdens.
  • Ja nepieciešams, mazgā dzīvnieka spēļmantiņas veļasmašīnā. Iepriekš jāpārliecinās, ka mantiņa ir droša mazgāšanai veļasmašīnā. Mantiņas var saplīst centrifūgas režīmā. Neliec klāt veļaspulveri, jo tas var sasūkties uz mīkstās virsmās, un dzīvnieks var saindēties, ja turpinās ar to spēlēties. Drošāk ir mazgāt mantiņas ar rokām, izmantojot speciālo šampūnu, ko izmanto dzīvnieku vannošanā. Tie ir radīti, lai nenodarītu nekādu kaitējumu dzīvnieka veselībai.
  • Mazgā speciālās gultiņas, vai segas, uz kurām guļ dzīvnieks. Tas ne tikai novērsīs nelabvēlīgos aromātus, bet pasargās no iespējas, ka kažokā ieperināsies blusas vai citi insekti. Dažiem dzīvniekiem patīk gulēt krēslos vai uz citām cilvēku mēbelēm – biežāk ir jāmazgā arī tās vietas.