Mājdzīvnieku veidi – kaķi un suņi

Nav noslēpums, ka kaķi un suņi ieņem populārāko mājdzīvnieku topa virsotnes. Tie ir mīksti, pūkaini un mīļi. Kaķi un suņi kļūst par ģimenes locekli, un pret tiem izturas ar lielu atbildību. Kuru no abām sugām izvēlēties, tas ir jāspriež individuāli. Būs cilvēki, kuri visu mūžu ir dzīvojuši kopā ar suņiem, bet dzīvnieka labklājības dēļ, mazākās telpās labāk ir turēt kaķi.

Pirms iegādājies mājdzīvnieku, apsver savas brīvā laika izvēles. Suņi un kaķi ir tie dzīvnieki, kas prasa vislielāko uzmanību no saimnieka puses. Šie mājdzīvnieki ir ļoti sabiedriski un tiem piemīt neizsīkstoša enerģija, it īpaši jaunības gados. Dzīvniekiem jābūt ļoti aktīviem un saimniekam jāpiedalās rotaļās, lai tie neaptaukotos un nezaudētu savu veselību.

Svaiga gaisa nepieciešamība
Suņiem šis faktors ir ļoti būtisks. Pirms iegādājies savā ģimenē suni, apdomā, vai tev pietiks daudz laika, lai vestu pastaigās. Sunim pastaigas ir nepieciešamas ne tikai rotaļām, bet arī lai izdarītu savas vajadzības. Ja mājas kaķis ir iemācīts nokārtoties speciālā kastītē, tad sunim vienmēr nepieciešams kāds zāles pleķītis pagalmā. Fiziskās aktivitātes nepieciešamas, lai saglabātu veselību. Īpaši svarīgi tas ir lieliem suņiem. Kaķiem un mazākajiem suņiem varētu pietikt ar skriešanu no vienas istabas uz otru, taču svaigs gaiss ir nepieciešams katrai dzīvai būtnei.

Rūpes
Dažas suņu šķirnes ir ar raksturīgām uzvedības problēmām, ja tie ilglaicīgi paliek vieni. Tāpēc pārliecinies, ka būs pietiekoši daudz laika savam mīlulim. Arī kaķi paliek agresīvi, ja tiem ir garlaicīgi savā apkārtējā vidē un saimnieks nepievērš uzmanību. Padomā, kurš rūpēsies par tavu mājdzīvnieku, kad tu būsi izbraucis? Tiem vajag patstāvīgu aprūpi un pārtikas pieejamību. Ja tu reti kad esi mājās, tad kaķis un suns viennozīmīgi nebūs mājdzīvnieks, kuru vajadzētu iegādāties.

Saistības
Pirms iegādājies sev mājdzīvnieku, apdomā, vai esi gatavs nākošos desmit, piecpadsmit vai vairāk gadus pavadīt kopā ar dzīvnieku. Atkarībā no šķirnes un veselības stāvokļa, suņi un kaķi vidēji dzīvo līdz 15 gadiem. Daži reģistrēti ar 25 gadu ilgu mūžu. Suņi un kaķi prasa intensīvu mijiedarbību ar cilvēku un citiem savas sugas pārstāvjiem. Mazajiem kucēniem un kaķēniem pirmais dzīves posms nepieciešams būt mātes apgādībā. Svarīgi ir zināt periodu, cik ilgi nedrīkst atraut bērnu no mātes, pretējā gadījumā viņš var neizdzīvot. Mazuļiem nepieciešamas speciālas rūpes, īpaši izveidota barība un lielāka aktivitāte. Dzīvniekam pieaugot, tas paliek slinkāks un mazāk aktīvs, tāpēc svarīgi, lai pirmos mūža gadus nav sācies jau aptaukošanās process.

Budžets
Rūpējoties par suni un kaķi, patstāvīgi nepieciešams ieguldīt finanses. Jāpērk jaunas rotaļlietas, pārtika un veselības produkti. Tāpat svarīgi ir maksāt par skaistumkopšanas pakalpojumiem, piemēram, suņiem par spalvas apgriešanu vai kaķiem ausu matiņu apgriešanu. Tāpat kā cilvēkiem, šiem zīdītājiem var piemist veselības problēmas, kuras ārstē ilglaicīgā procesā, un, protams, viss maksā naudu. Operācijas un medicīniskas procedūras var maksāt pat vairākus tūkstošus. Regulāras veterinārārstu pārbaudes var laicīgi novērst kādu kaiti. Ja pašam nepietiek spēks un izturība, vari vest savu suni uz apmācības skolu, kur tam tiek iemācītas paklausības komandas kā “sēdi”, “blakus”, “šurp” un citas ikdienas dzīvē nepieciešamas lietas. Lai nodrošinātu dzīvnieku ar nepieciešamo pārtiku, vislabāk to ir iegādāties veterinārajās klīnikās, jo tā ir sabalansēta un veselīgāka, kā veikalos iegādātās. Ņemot vērā, ka tās sastāvā ir daudz nepieciešamie vitamīni, klīniku pārtika ir daudz dārgāka.