Ko darīt, kad jāmeklē mājdzīvniekam jauns saimnieks?

Nav viegli meklēt jaunas mājas savam mājdzīvniekam, taču situācijas ir dažādas un dažreiz tā ir daudz labāk. Rūpīgi plāno meklēšanu un neatdod savu mīluli pirmajam pretimnācējam. Tev nepieciešams atrast gādīgu un labsirdīgu saimnieku, kas labi parūpēsies par tavu mājdzīvnieku. Dzīvniekiem nākas meklēt sev jaunu mājvietu dažādu iemeslu dēļ: pārcelšanās uz citu dzīvesvietu, kur nedrīkst būt dzīvnieki; nomiris iepriekšējais saimnieks un radinieki nevēlas pieņemt mājdzīvnieku un vēl daudzi citi šādi piemēri. Pieaugušam dzīvniekam nekad nav viegli atrast jaunas mājas, nereti arī viņš pats nespēj pierast pie jauniem saimniekiem. Taču izvēloties pareizos reklāmas veidus, var atrast patiešām sirsnīgus saimniekus. Tava misija ir veicināt, vizualizēt reklāmas uz pareizās mērķauditorija pusi, un rūpīgi atsijāt tavuprāt neuzticamus cilvēkus.

Jaunas mājvietas meklēšanā pirmos var iesaistīt draugus, paziņas, uzticamus veterinārārstus. Sākumā var mēģināt piedāvāt dzīvnieku tiem, kuriem jau ir mājās kāds mājdzīvnieks vai pieder audzētavas – šādi cilvēki ir atbildīgāki un zin kā labi izturēties pret dzīvniekiem.

Nofotografē mīļu un jauku bildi ar mājdzīvnieku, kurš meklē mājas. Lai pievērstu uzmanību, izveido vizuāli pievilcīgu reklāmu, izdomā uzrunājošu tekstu. Ievietojot sociālajos tīklos, vari pievērsties ar vēl lielāku izdomu un pievienot video ar dzīvnieku. Izmanto visus ieročus, lai informācijas pārpildītajā sociālajā tīklā tava reklāma īpaši izceltos starp visām citām ziņām.

Reklamē dzīvnieka labākās īpašības, taču atceries būt godīgs un neko nepiepušķot. Ja samelosi, ka dzīvniekam patīk kaķi, un to paņems saimnieks, kam mājās ir kaķis, sunim ātri vien tiks meklēta jauna mājvieta. Esi godīgs par jebkādām uzvedības problēmām, jo jebkurš pacietīgs saimnieks, var iemācīt labas manieres savam mājdzīvniekam. Obligāti pieraksti, ja dzīvnieks ir agresīvs pret maziem bērniem, vai tam ir nepieciešams liels pagalms, pretējā gadījumā tas sagrauzīs visas mēbeles aiz pārlieku lielās garlaicības mazā dzīvoklī.

Atceries, ka tava reklāma nokļūs plašas auditorijas acīs, tāpēc esi atturīgs, izvērtējot visas atbildes uz savu sludinājumu. Dzīvnieku organizācijas brīdina par ļaunprātīgu dzīvnieku izmantošanu, kas tiek paņemti no šādām publikācijas reklāmām. Interneta vidē ir daudz izdevīgāk ievietot savu sludinājumu, jo bieži vien to var izdarīt bez maksas. Ievietojot avīzē sludinājumu, tu, pirmkārt, samaksā attiecīgu summu un otrkārt – pieļauj tikai mazāko sabiedrības daļu kā potenciālo mērķauditoriju.

Nekad nereklamē savu mājdzīvnieku kā “bezmaksas” preci. Dzīvnieku aizsardzības biedrības brīdina, ka “bezmaksas” reklāmas piesaista cilvēkus, kas iesaista suņus cīņu sportā un citus negodīgus saimniekus. Pievieno kaut pavisam nelielu summu, vai arī nepublicē summu, bet pieraksti, ka to privāti izrunāsiet. Šādas privātu vēstuļu sarakstes ļaus atsijāt nevēlamos saimniekus.

Lai atdotu savu mājdzīvnieku kāda cita rokās, tev kārtīgi jāapsver daudzi jautājumi un jāizrunā dažas pamatlietas:

  • Pajautā, vai topošajam saimniekam ir bijuši mājdzīvnieki. Vai viņš ir gatavs lielajam pārbaudījumam, ko sniegs pirmais dzīvnieks viņa mājā. Ja ir bijuši mājdzīvnieki, apvaicājies, kas ar tiem notika.
  • Dažas organizācijas tiešsaistē piedāvā palīdzību galveno jautājumu atšķirošanā, lai tu labāk zinātu, kas ir svarīgākais jauna saimnieka atrašanā.
  • Ja topošajam saimniekam jau ir mājdzīvnieks, noskaidro, kurš ir viņa veterinārārsts un uzzini atsauksmes par saimnieku. Vai viņš regulāri ved savu tagadējo dzīvnieku uz veselības pārbaudēm.
  • Apvaicājies, vai ir iespējama mājas vizītes apskate uz sava mājdzīvnieka topošo māju. Ja adoptētājs nevēlēsies, ka tu ierodies izpētē, droši atsaki viņam atdot savu mājdzīvnieku.
  • Kā pēdējo no iespējām atstāj dzīvnieku patversmes palīdzību. Diemžēl, katru mēnesi tur nonāk vismaz 50 mājdzīvnieki, bet visiem cenšas atrast jaunas mājvietas. Par tavu dzīvnieku parūpēsies, ja nespēsi pats saviem spēkiem atrast jaunu mājvietu.