Klasiskie rakstnieki un nauda

Ņemot vērā to, ka ekonomika ir cilvēciskās pieredzes neatņemama sastāvdaļa, vismaz mūsdienu laikmetā ir grūti atrast rakstniekus, kuri kādā brīdī vienā vai citā formā nepieskārās naudas tematam. Bet daži rakstnieki bija ļoti tendēti uz šo tematu. Džefrija Kaucera pieredze kā muitas ierēdnim un grāmatvedim ir atspoguļotas grāmatā ”Katenburijas stāsti”.

Piemēram, Vispārējā Prologā vadītājs norāda, ka ”laiks ir nauda, ​​un dzeja ir dīvaina”. Faktiski visi svētceļnieki stāstos ir saistīti ar naudu savu profesiju dēļ. Šeit ir daži citi klasiski rakstnieki, kuri bija iedvesmoti no savas personīgās pieredzes un filozofijas ar naudu lantop.se.

Daniels Defoe (1660-1731)

Kamēr viņš bija vislabāk pazīstams kā ”Robinsona Krūzo” un ”Mola Flandersa” autors, Daniela Defo saistība ar naudu bija diezgan liela- viņš tika strādājis par ekonomistu, kā arī viņš bija Anglijas Bankas dibinātāja Viljama Patersona labs draugs un atbalstītājs. Defo atzina, ka pats arī piedalījās akciju spekulācijās. Kārlis Marks atsaucās uz Robinsona Krūzo dzīvesveidu, izskaidrojot vērtības teoriju- Krūzo atrod naudu un aiznes to uz savu alu, lai pēc tam atklātu, ka tā ir bezvērtīga un ka lietu vērtība ir atkarīga tikai no to lietderības. Neskatoties uz viņa ieguldījumu, Defo pēdējos gados pavadīja slēpjoties no saviem parādniekiem, un viņš nomira esot bez naudas.

Valters Skots (1771-1832)

Skotijas banku sistēma ir diezgan lielā mērā parādā ”Ivanhoe” autoram. Kad laikposmā no 1825. līdz 1826. gadam bankrotēja vairāk nekā sešdesmit angļu bankas, pie krīzes tika vainota nelielo banknošu nominālvērtību izsniegšana, tāpēc Parlaments ierosināja aizliegt banknotes, kuru vērtība ir mazāka par 5 ASV dolāriem. Zem Malči Malagrovtera pseidonīma, Skots rakstīja aizraujošas vēstuļu sērijas priekš Edinburgas Nedēļas Žurnālaa, brīdinot visus par kustības sekām. Parlaments saprata ziņu, un aizliegums bija ierobežots līdz Anglijai un Velsai. Šodien Skotijas bankām joprojām ir tiesības izsniegt banknotes, lai gan tikai Anglijas Banka var to darīt Anglijā un Velsā.

Honore de Balzaks (1799-1850)

Nauda lielā mērā figurē ”Cilvēka komēdijā”- Balzaka romānu un lugu kolekcijā, kas attēlo Francijas sabiedrību deviņpadsmitā gadsimta pirmajā pusē. Viens no tiem- ”Cēzara Birotteau uzplaukums un kritums”, ir saistīts ar bankrota procesu, par kuru rakstniekam bija savs uzskats. Šī grāmata ir arī ievērojama saistībā ar zīmola diskusiju kā mārketinga praksi. Īsais stāsts “Nucingenas nams” parāda finanšu manipulāciju detaļas privātās un neierobežotās banku darbības sākumā. Tiek uzskatīts, ka darba pamatā ir stāsts par Rotšildu finansiālajām darbībām, kuras guva lielu labumu pateicoties savlaicīgām ziņām par Vaterlo kauju.

Čārlzs Dikens (1812-1870)

Dikensa dzīves sākums deva diezgan daudz materiāla tām grāmatām, kas viņu padarīja slavenu. Viņa tēvs tika iemesta parādnieku cietumā, pēc ekstravaganta dzīvesveida piekopšanas, kas krietni pārsniedza viņam esošos līdzekļus, un viņa mātei nācās sūtīt savus bērnus strādāt, neskatoties uz pašas ienākumiem. Dikens sāka strādāt divpadsmit gadu vecumā un galu galā izteica savas sajūtas par šo situāciju kādā no visvairāk neaizmirstamajām grāmatām, kāda jebkad ir uzrakstīta. Attiecības starp bagātajiem un nabagajiem kļuva par viņa darba galveno tēmu tādos darbos kā “Ziemassvētku korālis”, ”Olivera Tvista piedzīvojumi”, ”Lielās cerības”, ”Deivids Koperfīlds” u.c. Atšķirībā no ļoti daudziem autoriem, Dikensam bija izdevies sasniegt lielu bagātību savas dzīves laikā, jo viņa grāmatas tika labi pārdotas gan Lielbritānijā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs.