Kāpēc mums ir nepieciešams mājdzīvnieks?

Vairāk nekā pusei amerikāņu ģimeņu ir mājdzīvnieki. Statistika rāda, ka arvien vairāk arī Indijā cilvēki savās mājsaimniecībās paņem kādu mājdzīvnieku. Esi pārsteigts? Domāju, ka ne visai. Mājdzīvnieku turēšanai ir vairākas priekšrocības – un, ja esi viens no tiem, kas vienmēr ir gribējis sev kādu dzīvnieciņu, tad ļauj mums tevi pārliecināt uz šo soli. Katru dienu dzīvnieku patversmēs nonāk nelaimīgi dzīvnieki, kuri meklē sev mājas vietu – kāpēc tieši tu nevarētu credit rapid būt par labo eņģeli kādai radībai?

Mājdzīvnieki var uzlabot garastāvokli
Tici vai nē, bet mājdzīvnieki ir lielisks veids, kā uzlabot garastāvokli un temperamentu. Pētījumi rāda, ka cilvēki, kuri cieš no dažādām smagām slimībām, ir ar mazāku riska iespēju saslimt ar depresiju, jo tiem ir mājdzīvnieki.

Mājdzīvnieki palīdz kontrolēt asinsspiedienu
Veselības eksperti uzsver, ka suņu īpašniekiem ir daudz labāks asinsspiediens un sirds daudz labāk strādā, jo tai ir nodrošināta pilnvērtīga asins cirkulācija. Tas galu galā samazina nepieciešamību iegādāties zāles pret dažādām slimībām.

Mājdzīvnieks ir kompanjons sporta aktivitātēm
Vēlies, lai kāds tev dodas līdzi ikdienas pastaigai pa parku? Suņi var būt lieliski kompanjoni un vienmēr ar prieku dosies pastaigās. Reizēm, pat tieši mājdzīvnieks mudinās iet pastaigā, kad esi pārāk noguris – kas, savukārt, palīdz saglabāt tevi fiziskā sagatavotībā. Arī citi veidi, kas saistīti ar mājdzīvniekiem, piemēram, barošana, mazgāšana, spēlēšanās un dzīvesvietas uzkopšana nodrošina sava veida aktivitātes. Tā vietā, lai brīvdienā audzētu taukus un sēdētu tikai pasīvi pie televizora, tev būs lieliska iespēja nedaudz pasportot.

Mājdzīvnieks ir labs līdzeklis pret vientulību
Nav svarīgi, cik mazs un vientuļš tu jūties – mājdzīvnieks vienmēr būs ar tevi. Vai vēlies kādam izkratīt sirdi un izstāstīt tenkas, kuras nedrīksti nevienam teikt? Pie tava mājdzīvnieka viss būs droši un nekad nenonāks citu ausīs. Mājdzīvnieki, it īpaši suņi, sniedz beznosacījuma mīlestību un ir vienmēr uzticīgi.

Mājdzīvnieks samazina stresu
Jūties stresa pārpilns? Mājdzīvnieks ir viens no veidiem, kas palīdzēs tevī samazināt stresa un trauksmes līmeni. Eksperti uzskata, ka cilvēki var ļoti viegli atbrīvoties no stresa, pavadot laiku kopā ar savu mājdzīvnieku. Kas var būt labāks kā paglaudīt kaķi, laikā, kad liekas, ka visi ir nostājušies pret tevi. Mīkstais kažoks patiešām mēdz nomierināt.

Mājdzīvnieki pagarina mūžu
Vairāki pētījumi ir atklājuši, ka cilvēki, kuri mēdz pavadīt laiku kopā ar saviem mājdzīvniekiem, visticamāk, nodzīvos ilgāk kā tie, kuriem nav mājdzīvnieku. Viss ir saistīts ar biežām aktivitātēm, kas nozīmē – veselīga dzīvesveida piekopšanu. Samazināts stress neļauj imūnsistēmai streikot un veselība saglabājas daudz labāk un ilgāk.

Mājdzīvnieki nodrošina labākas sociālās prasmes
Vai tu vēlies uzlabot savas sociālās prasmes? Mūsdienu tehnoloģiju pasaulē daudzi cilvēki ir arvien vairāk izolējušies no apkārtējās vides, tāpēc arī komunikācijas spējas samazinās. Dzīvnieki ir labs veids, kā atgūt savas sociālās prasmes – vienkārši, sarunājoties ar viņiem. Bērni, kas aug kopā ar mājdzīvniekiem, jau no bērnības iemācās izturēties ar cieņu pret dzīvām būtnēm.

Mājdzīvnieki nodrošina aizsardzību
Neviena signalizācija neaizstās mājas sargu suni. Ja tev mājās būs suns, kurš ir mācīts sargāt savu īpašumu, nebūs vairs jāuztraucas ne par vienu kramplauzi, kas varētu ielauzties, apejot tehnoloģijas credit de nevoi personale. Suņi ir uzraugi ne tikai mājai, bet savam saimniekam arī. Piemēram, ejot pastaigāties pa parku, vari būt drošs, ka suns tevi aizsargās, ja radīsies vajadzība. Ejot ārā pa tumšām ielām, suns pie pavadas ir lielāka aizsardzība par gāzes baloniņu, kuru iespējams, pat nespētu izvilkt, uzbrukuma gadījumā.