Kādus mājdzīvniekus izvēlēties cilvēkiem ar alerģijām?

Mājdzīvnieki padara dzīvi jautrāku, mazina ikdienas stresu un ļauj iemācīties atbildību un rūpes. Tieši tāpēc, mājdzīvnieki ir ļoti nepieciešami, kā bērniem, tā pieaugušajiem. Diemžēl, mūsdienās daudziem šis prieks tiek liegts, jo cilvēki kļūst arvien alerģiskāki. Daudziem ir alerģija pret dzīvnieku spalvu, dažādiem sekrētiem un olbaltumvielām, kas izdalās no dzīvnieku ādas, līdz ar to, pat atrašanās vienā telpā ar mājdzīvnieku, var būt mokoša. Nereti cilvēki ar alerģijām vienkārši izvairās no dzīvnieku klātbūtnes, taču tas nav obligāti. Ir daudzi dzīvnieki, kuri neizraisīs alerģiskas reakcijas, vai arī ar šīm reakcijām būs iespējams viegli sadzīvot. Kādus mājdzīvnieku tad vajadzētu izvēlēties alerģiskiem cilvēkiem?

Īsspalvainie un bez spalvainie kaķi

Visbiežāk cilvēkiem ir alerģiskas reakcijas tieši pret kaķu spalvu, taču ir dažas kaķu šķirnes, kurām nav izteikti gara spalva, līdz ar to, alerģiskiem cilvēkiem ar šiem dzīvniekiem ir iespējams sadzīvot. Vispopulārākais piemērs ir sfinksa kaķi, kuriem apspalvojuma praktiski nav. Šie kaķi gan izskatās visai savdabīgi, tāpēc daudziem varētu būt iebildumi pret šādu mājas mīluli, taču kaķi paši par sevi ir visai draudzīgi. Mazliet garāka spalva ir, piemēram, javas kaķiem, Devonas Reksiem un Kornvolas Reksiem. Vēl ir dažas kaķu šķirnes, kā, piemēram, Bali kaķi, kuriem ir visai izteikta spalva, taču tā tik izteikti neizkrīt, kā citām kaķu šķirnēm, līdz ar to, ir mazākas alerģiskas reakcijas, taču glaudīt un samīļot šādus kaķus alerģiski cilvēki tik un tā nevarēs.

Pūdeļi, šnauceri, terjeri

Ar suņiem ir mazliet citādāk kā ar kaķiem. Visvairāk alergēni ir nevis spalvā, bet sekrētos, kas izdalās no ādas. Tā kā alerģiskās reakcijas var būt ļoti dažāds, nav konkrētu šķirņu, kas būtu mazāk vai vairāk alerģiskas, taču novērojumi liecina, kas alerģiski cilvēki labāk sadzīvo ar pūdeļiem. Iespējams tas tā ir tāpēc, ka pūdeļi tiek regulāri apcirpti un mazgāti. Arī pret dažādiem šnauceriem un terjeriem alerģiskās reakcijas ir mazākas, taču pirms suņa iegādes vai adoptēšanas noteikti vajadzētu ar konkrētās šķirnes suņiem iepazīties dzīvē, lai pārliecinātos par alerģisko reakciju izpausmēm.

Dzīvnieki būrīšos

Kaut gan alerģiskas reakcijas var būt arī, piemēram, pret trušiem, kāmjiem, jūrascūciņām, šinšillām un pat putniem, dzīvnieki būrīšos nereti ir laba izvēle tāpēc, ka cilvēks visu laiku nav tiešā saskarsmē ar dzīvnieku un tas neatstāj savas spalvas un sekrētus pa visu māju. Tiesa gan pašiem alerģiskākajiem cilvēkiem tas nederēs, jo nereti alerģijas izpaužas jau tad, kad atrodaties dzīvnieka tuvumā.

Reptiļi un abinieki

Alerģijas parasti neizraisa tādi dzīvnieki kā vardes, čūskas, ķirzakas, bruņurupuči utt. Tiem nav spalvas un arī sekrēti un citi izdalījumi nav tādi kā zīdītājiem. Reptiļi un abinieki gan ir visai savdabīga mājdzīvnieka izvēle. Daudziem tie drīzāk šķiet biedējoši nekā piemīlīgi un jauki, turklāt to kopšana un uzturēšana var būt visai sarežģīta, taču iepazīstot šos dzīvniekus tuvāk, daudzi saprot, cik tie ir interesanti un amizanti. Šādi dzīvnieciņi būs īpaši piemēroti bērniem, jo tie iemāca rūpes un atbildību.