Eksotisks mājdzīvnieks bērnam

Mūsdienu vecāki savos ikdienas darbos ir ļoti aizņemti, tāpēc viena no idejām, kā aizpildīt viņu bērnu brīvo laiku, šķiet, mājdzīvnieka iegāde. Daudzi vecāki uzskata, ka iegādāties eksotiskos mājdzīvniekus, piemēram, trušus, kāmjus, jūrascūciņas, ķirzakas un bruņurupučus saviem bērniem ir ļoti laba doma. Bet vai eksotiski mājdzīvnieki ir laba izvēle bērniem? Īsā atbilde uz šo jautājumu: tas ir atkarīgs no ļauti daudziem un dažādiem faktoriem. Kaut arī zināms labums, ja bērnam pieder mājdzīvnieks, taču vecākiem vajadzētu divreiz padomāt par jebkura mājdzīvnieka iegādi jaunākiem bērniem (piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem). Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka varētu būt visai grūti atrast tādu mājdzīvnieku, kas ir labi atbilstu jaunajam bērna vecumam un atbildības līmenim. Pat ar vecākiem bērniem tas var būt īsts izaicinājums atrast pareizo mājdzīvnieku veidu. Vai eksotisks dzīvnieks ir laba izvēle, ir atkarīgs no vairākām lietām: bērna brieduma līmeņa, eksotiskā mājdzīvnieka veida, vēlmes mijiedarbībā ar mājdzīvnieku (spēlēties vai tikai novērot?), bažas par slimībām, ko var pārnēsāt dzīvnieki un bērni, un tas, cik daudz vecāki ir gatavi uzņemties mājdzīvnieka pamata aprūpi un uzraudzību.

Ja jums ir bērni un esat rūpīgi nolēmuši, ka eksotisks mājdzīvnieks ir labi piemērots, jums būs jāizvēlas tāds mājdzīvnieks, kuram ir maigs raksturs un ar kuru ir viegli apieties. Mājdzīvniekam būtu jābūt tādam, kurš spēj dzīvot kopā ar skaļu un draiskulīgu bērna raksturu. Kā ar jebkuru mājdzīvnieku, pieaugušajiem ir jāpārrauga mijiedarbība arī starp bērniem un eksotiskajiem mājdzīvniekiem, un ir jābūt gataviem pārņemt primāro mājdzīvnieku aprūpi. Ir ļoti svarīgi iemācīt bērniem vienmēr mazgāt rokas pēc darbošanās ap mājdzīvniekiem, lai novērstu pat vismazākos slimības draudus un inficēšanās iespējas.

Piedāvājam iepazīties ar trīs populārāko eksotisko mājdzīvnieku plusiem un mīnusiem. Šie dzīvnieki ir arī atzīti kā labākie eksotiskie mājdzīvnieki ģimenei ar bērniem.

Jūrascūciņas kā eksotiskie mājdzīvnieki kopumā ir diezgan mierīgas, to ir viegli kopt, taču reti reizi tā var iekost. Šie dzīvnieki ātri iepazīt savu saimnieku rutīnu un kļūst diezgan atsaucīgi, kas uztur bērnos vajadzīgo interesi. Jūrascūciņas mēdz būt aktīvas visu dienu un arī naktī, tāpēc, visticamāk, būs nomodā tad pat, kad bērni. Lai gan diezgan izturīgs dzīvnieks, jūrascūciņas prasa maigu apkopi. Tās jātur pa pāriem un tām ir vajadzīga liela dzīvojamā telpa. Jūrascūciņas jābaro ar svaigu un veselīgu pārtiku, lai palīdzētu nodrošināt ar tai nepieciešamo C vitamīnu. Šo tēmu plaši pētījusi Dānija.

Dekoratīvās žurciņas ne visur mīlētas, taču ir ļoti sabiedriskas un inteliģentas. Tās parasti ir diezgan viegli pieradināt un viņas reti mēdz kost, tik tad, kad piedzimuši mazuļi vai kad ļoti, ļoti nokaitinātas. Lielākas, mazāk tramīgas un vieglāk kopjamas nekā daudzi citi grauzēji. Lai gan pamatā žurciņas ir nakts dzīvnieki, viņas mēdz pielāgot savu grafiku savam saimniekam un barotājam. Arī šie dzīvnieki būtu jātur pa pāriem lielā būrī. Jāņem vērā, ka žurciņas mēdz apčurāties brīžos, kad atrodas rokās.

Kāmīši neprasa daudz vietas un tie ir jātur atsevišķi viens no otra, ideāli, ja ģimenē ir tikai viens kāmis. Kāmji parasti bērniem šķiet diezgan neinteresanti, jo ar viņiem mijiedarbojas ļoti minimāli. Kāmis ir un paliek nakts dzīvnieks un savu grafiku tas nepielāgos, tāpēc tie varētu būt ļoti miegaini, kad bērni vēlēsies spēlēties. Diemžēl, miegains kāmis ir vairāk tendēts iekost pašaizsardzības nolūkos.

Ar citiem eksotiskajiem mājdzīvniekiem piedāvā iepazīties www.penge247.dk.